Nejbližší cíl

od kempu, který nesmíte vynechat je Boubín, rozhledna na něm, ze které jsou vidět Alpy a boubínský prales. Na Boubín se dostanete z Kubovy Hutu, která je od kempu vzdálená 4 Km.

Boubínský prales

Boubínský prales je unikátní rezervace v samém srdci Šumavy. Některé stromy tu jsou staré až 400 let, ale samotný prales je starší než lidský rod. Dříve byl prales vlastně všude, ale člověk lesy kácel a znovu osazoval a z původních evropských pralesů, které nebyly dotčeny lidskou činností, zbyly jen ostrůvky. Dnes jsou chráněny nejpřísnějšími zákony.

Boubínská stezka

Boubínská stezka je cestou od civilizace a spořádané přírody k její původní a nespoutané podobě. Prochází několika pásmy, která se odlišují mírou, jakou do života lesa zasahoval a zasahuje člověk. Jádro Boubínského pralesa zůstalo po staletí nedotčeno a rezervace kolem něj se neustále rozšiřuje. Na některých místech má člověk pocit, jakoby se vracel do nějakého kýčovitého pohádkového světa.Země je porostlá mechem a kapradím, stromy lišejníkem a podél cesty je spousta sytě zelených paloučků. Člověk jen čeká, odkud vyběhne přátelský medvěd a začne podél cesty prodávat hřiby. Měl by určitě úspěch. Stezka je obsazena turisty, kteří si jako mravenečkové nesou své obložené chleby, předhánějí se ve znalostech přírody a předvádějí turistická lýtka. Výlet je chtě nechtě kolektivní záležitostí, ale okolí je tak nádherné, že člověk úplně zapomene, že ho chce jenom pro sebe.

Výlety do okolí

vzdálenosti v tabulkách jsou počítané od Kubovy Huti - ta je od kempu TJ Vltava vzdálena 4 km

       
       
Přírodní zajímavosti
Milešický prales 4.8km
Bobik 7,3km
Čertova stráň 4,6km
Alpská vyhlídka 6,2km
Chalupská slať 8,4km

Bobík z Boubína
 

Zámky, hrady, zříceniny
Vimperský zámek 8.2km
Zřícenina Hradu Hus 11.9km
Zřícenina hradu Kunžvart 8,4 km
Drslavická tvrz 11.7 km
Zámek vimperk
 
 
Vzdálenější cíle
Křišťanovický rybník (koupání) 12.5km
Pramen Vltavy 15.6km
Husinec 17,5km
Vodní nádrž Lipno 40km
Český Krumlov 70km

 Prameny Vltavy    kristanovicky-rybnik

 

Více informací naleznete na serveru www.boubinsky-prales.cz

Zdroj: www.boubinsky-prales.cz